Denizdeki Damlalar: 9
Görüntülenen damlalar: 1-6
Sayfalar: 1 2 »

Sırala: Tarih · İsim · Değerlendirme · Oynatma

II. Mehmed veya Fatih Sultan Mehmed, (Osmanlı Türkçesi: محمد بن مراد خان, Meḥemmed b. M...

Küreselleşme, ülkeler arasındaki iktisadi, sosyal ve siy...
Türk Alfabesi, diğer adıyla Orhun Alfabesi, tarihin...

''Gözlenebilir davranış değişimi yoksa Eğitim yo...

Biz, yılların verdiği deneyimi özveri ve öz güvenle birl...

Türkiye'de henüz keşfedilmemiş olan uCoz CMS sitemine dair ilk ve tek Türkçe kaynak kitabıdır. Baştan sonra birçok açıdan Web site hazırlama, e-ticaret ve CMS sitemleri hakkında verimli bir eser. 
Baştan sona internet sitesi hazırlama konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayan birisine yönelik bir anlatımla, bilindik sistem ve web site yapma taktiklerin... Devamını incele!


Türk Alfabesi, diğer adıyla Orhun Alfabesi, tarihin bilinen en eski alfabesi olma özelliğini taşır. Tarih kaynaklarında izine sıkça rastlanan bu alfabe yoğun olarak Moğolistan, Kazakistan, Çin coğrafyasında görülmesinin yanında İskandinav ve Latin ülkelerinde, hatta Roma dönemindeki kalıntılarda da görülmektedir. 
Devamını incele!


Kısaca AOE III olarak nitelendirilen Microsoft şirketine bağlı Ensemble Stüdyolarında geliştirilmiş ve Microsoft Oyun Stüdyoları tarafından yayınlanmış strateji türünde gelişmiş bilgisayar oyunudur. 
8 Ekim 2005'te Kuzey Amerika'da ve 4... Devamını incele!


Ziyaretçiler bir web sitesine, HTTP veya HTTPS protokollerinde aşağıdaki bileşenlerden oluşan benzersiz bir adresi kullanarak erişirler:

www: World Wide Web
alanadı: Domain Name (Alan Adı Sistemi)
com: TLD Top Level Domain yani üst seviye alan adı
Bu adres gerek... Devamını incele!


İçerisinde birden fazla edebi türü barındıran yazım türüdür. Romana yakın biçimde olmasına rağmen belli farklılıklar gösteren deneyselliğe önem verilen yazılardır. Anlatımı gibi yazım biçimi de karmadır. İçeriğinde birçok makale, deneme, tiyatro, şiir,... Devamını incele!


Edebiyat türleri ikiye ayrılır. Birincisi ''Nazım'', ikincisi de ''Nesir''. 
Nazım, belli ölçüsü ve kalıbı olan, belli kurallar çerçevesinde yazılan edebiyat ürünüdür. Şiir ve şiirsel metinlerin birçoğu nazım edebiyat türleridir. Hece ölçüsü gibi belli temel kurallar dahilinde yazılır. Nesir, serbest, düz ölçekli yazım türüdür. Düz yazı biçiminde yazılır,... Devamını incele!


1-6 7-9
Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM