>> Okyanus Hakkında


Gencmevtoo Okyanusu, bilgi ve ürünlerin akademik manada geliştirilerek eser haline dönüştürüldüğü özgün bir platformdur.

Damlalardan oluşan okyanusun genel amacı kişi, kurum ve kuruluşlara ek kaynak, veri alt yapısı ve doğru bilgi platformu oluşturmaktır. Ayrıca kavram ve bilginin akademikleştirilmesini, mana kazanmasını da sağlamaktır.

>> Damla Hakkında

Gencmevtoo Okyanusu, damlalardan oluşmaktadır. Her bir damla alt yapısında geniş çaplı çalışma ve emeği barındırmaktadır. Damlaların birleşimi ile denizler ve denizlerden de okyanus ağı meydana gelmektedir. Bir damla aniden oluştuğu gibi, bünyesinde suyun has kimyasını barındırmaktadır.
Bir damlayı meydana otag, makale, veri, görsel, video, ek dosya gibi birçok durum oluşturmaktadır. Kişi, kurum veya ekiplerce bir damla oluşumu sağlanabilmektedir. Taslak üzerinden veya sıfırdan rehber kılavuz yardımıyla özgün bir damla oluşturmak mümkündür.


Okyanustakiler: 27
Gösterilenler: 1-5
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 »

Türk Alfabesi, diğer adıyla Orhun Alfabesi, tarihin bilinen en eski alfabesi olma özelliğini taşır. Tarih kaynaklarında izine sıkça rastlanan bu alfabe yoğun olarak Moğolistan, Kazakistan, Çin coğrafyasında görülmesinin yanında İskandinav ve Latin ülkelerinde, hatta Roma dönemindeki kalıntılarda da görülmektedir. 
Devamını incele!


Kitap iki bölümden oluşmaktadır. 

1. Bölüm; Sadelik hakimdir, olaylar tek bir motif etrafında geçmektedir. Anlaşılması büyük zorluk göstermez.

2. Bölüm; Bir bütünlük kurmak zordur, ilişkilendirmek çok zordur. Birden farklı motif ve karakter ön plandadır.


Faust, bilgi ihtir... Devamını incele!


Hermann Hesse'nin, Buddha'nın yani Siddhartha Gautama hayatını konu alan , Budizm felsefesinin içrek yönlerini işleyen ve yazarın en ünlü eserleridir.Roman kahramanı Siddhartha, tıpkı Buddha gibi bir prenstir. Gerçek bilgiye ulaşmak için babasının uzun süreli direnişine aldırmayarak sarayını, gençliğini ve ailesini geride bırakarak ormanlara çekilir. Gezgin ... Devamını incele!


Asıl dili Almanca olan ''Die Verwandlung'' adlı eser Türkçemize ''Dönüşüm, Değişim'' veya 'Metamorfoz'' olarak çevrilmiştir. Kitabın yazarı Franz Kafka'yı anlatan en iyi eserlerinden birisidir. Dönüşüm adlı eser ilk olarak 1915 yılında yayınlanmıştır. F. Kafka'nın en önemli ve meşhur eseri denilebilir. Öykü, baş kahramanı olan Gregor Samsa'... Devamını incele!


Kısaca AOE III olarak nitelendirilen Microsoft şirketine bağlı Ensemble Stüdyolarında geliştirilmiş ve Microsoft Oyun Stüdyoları tarafından yayınlanmış strateji türünde gelişmiş bilgisayar oyunudur. 
8 Ekim 2005'te Kuzey Amerika'da ve 4... Devamını incele!


Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM