Denizdeki Damlalar: 7
Görüntülenen damlalar: 1-6
Sayfalar: 1 2 »

Sırala: Tarih · İsim · Değerlendirme · Oynatma

Erzurum, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi yedinci şehri. 2014 itibarıyla 7...

Wattpad dünya genelindeki en büyük hikaye paylaşma ve keşfetme p...
Beylik Dönemi
Osmanlı tarihinin en dikkate layık ...
Seçme iş, oy kullanma kanunu.
Almanca: Auswahl | İngilizce:

Hermann Hesse'nin, Buddha'nın yani Siddhartha Gaut...

Asıl dili Almanca olan ''Die Verwandlung'' adlı eser Türkçemize '&#...

Beylik Dönemi

Osmanlı tarihinin en dikkate layık şahsiyetlerinden biri olan Osman Bey, bir devlet kurucusu olarak tarih sahnesinin önemli kişilerinden biridir. Osman bey Osmanlı imparatorluğunu kuran kişidir. Beylik döneminde ülkenin her yerinde beyler vardı.O dönemde Selçuklu ve Bizans uçlarında bulunan büyük ve giderek dahada büyüyerek güçlenen bir beylik... Devamını incele!


(D. 19 Mayıs !1) 1881, Selânik – Ö. 10 Kasım 1938, İstanbul) Türk siyasetçi, asker ve devlet adamı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına önderlik yapmış ve TBMM tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı seçilmiştir. Osmanlı mirlivası ve Türkiye'nin iki mareşalinden biridir. 1919 yılında başlattığı Kurtuluş Savaşı'na li... Devamını incele!


(Farsça: مولانا جلال الدين رومي/Mevlânâ Celâleddîn-î Rûmî; D. 30 Eylül 1207, Belh - Ö. 17 Aralık 1273, Konya), şâir düşünce adamı ve mutasavvıf. Tasavvufta Mevlevî yolunun öncüsüdür. Mevlana portresini ve Mevlana Türbesini ilk defa yaptıran Prenses Gürcü Hatun ile yakın dosttur. Bilinen tek Mevlânâ portresinin ve Mevlânâ türbelerinin ortaya çıkışı bu şekild... Devamını incele!


Alman dili ve edebiyatı mezunu edebiyatçı ve yazar. Kısa öykü, beyit, roman, söz ve köşe yazarı. Web tasarım, programlama, araştırma, proje ve tez yazımcısı. 

... Devamını incele!


II. Mehmed veya Fatih Sultan Mehmed, (Osmanlı Türkçesi: محمد بن مراد خان, Meḥemmed b. Murād Ḫān) (30 Mart 1432– 3 Mayıs 1481) yedinci Osmanlı padişahı. Divan edebiyatında Avnî mahlasını kullanmıştır. Sultan II. Murad ve Hüma Hatun’un oğludur.İstanbul'u fethetmesinden sonra Ebû ʾl-Feth (‏ابو الفتح, Fethin Babası) ve daha sonraki asırlarda[Fâtih (‏فاتح) lakabıyla anılmıştı... Devamını incele!


Muhammed bin Abdullah, D. 571, Ö. 8 Haziran 632 (Miladi). Yeryüzüne islam dinini tebliğ için gönderilmiş en son Peygamberdir. Kendisine yüce kitap Kur'an-ı Kerim gönderilmiştir. 

Mekke'den başlayarak Arap Yarımadası'nı, İslam hakimiyetinde tek bir yönetim altında birleştirmiştir. Müslümanlar ve B... Devamını incele!


1-6 7-7
Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM