>> Okyanus Hakkında


Gencmevtoo Okyanusu, bilgi ve ürünlerin akademik manada geliştirilerek eser haline dönüştürüldüğü özgün bir platformdur.

Damlalardan oluşan okyanusun genel amacı kişi, kurum ve kuruluşlara ek kaynak, veri alt yapısı ve doğru bilgi platformu oluşturmaktır. Ayrıca kavram ve bilginin akademikleştirilmesini, mana kazanmasını da sağlamaktır.

>> Damla Hakkında

Gencmevtoo Okyanusu, damlalardan oluşmaktadır. Her bir damla alt yapısında geniş çaplı çalışma ve emeği barındırmaktadır. Damlaların birleşimi ile denizler ve denizlerden de okyanus ağı meydana gelmektedir. Bir damla aniden oluştuğu gibi, bünyesinde suyun has kimyasını barındırmaktadır.
Bir damlayı meydana otag, makale, veri, görsel, video, ek dosya gibi birçok durum oluşturmaktadır. Kişi, kurum veya ekiplerce bir damla oluşumu sağlanabilmektedir. Taslak üzerinden veya sıfırdan rehber kılavuz yardımıyla özgün bir damla oluşturmak mümkündür.


Okyanustakiler: 7
Gösterilenler: 1-5
Sayfalar: 1 2 »

(D. 19 Mayıs !1) 1881, Selânik – Ö. 10 Kasım 1938, İstanbul) Türk siyasetçi, asker ve devlet adamı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına önderlik yapmış ve TBMM tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı seçilmiştir. Osmanlı mirlivası ve Türkiye'nin iki mareşalinden biridir. 1919 yılında başlattığı Kurtuluş Savaşı'na li... Devamını incele!


(Farsça: مولانا جلال الدين رومي/Mevlânâ Celâleddîn-î Rûmî; D. 30 Eylül 1207, Belh - Ö. 17 Aralık 1273, Konya), şâir düşünce adamı ve mutasavvıf. Tasavvufta Mevlevî yolunun öncüsüdür. Mevlana portresini ve Mevlana Türbesini ilk defa yaptıran Prenses Gürcü Hatun ile yakın dosttur. Bilinen tek Mevlânâ portresinin ve Mevlânâ türbelerinin ortaya çıkışı bu şekild... Devamını incele!


Alman dili ve edebiyatı mezunu edebiyatçı ve yazar. Kısa öykü, beyit, roman, söz ve köşe yazarı. Web tasarım, programlama, araştırma, proje ve tez yazımcısı. 

... Devamını incele!


II. Mehmed veya Fatih Sultan Mehmed, (Osmanlı Türkçesi: محمد بن مراد خان, Meḥemmed b. Murād Ḫān) (30 Mart 1432– 3 Mayıs 1481) yedinci Osmanlı padişahı. Divan edebiyatında Avnî mahlasını kullanmıştır. Sultan II. Murad ve Hüma Hatun’un oğludur.İstanbul'u fethetmesinden sonra Ebû ʾl-Feth (‏ابو الفتح, Fethin Babası) ve daha sonraki asırlarda[Fâtih (‏فاتح) lakabıyla anılmıştı... Devamını incele!


Muhammed bin Abdullah, D. 571, Ö. 8 Haziran 632 (Miladi). Yeryüzüne islam dinini tebliğ için gönderilmiş en son Peygamberdir. Kendisine yüce kitap Kur'an-ı Kerim gönderilmiştir. 

Mekke'den başlayarak Arap Yarımadası'nı, İslam hakimiyetinde tek bir yönetim altında birleştirmiştir. Müslümanlar ve B... Devamını incele!


1-5 6-7
Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM