Anasayfa » En iyiler » En iyiler

Okyanustaki Damlalar: 10
Görüntülenen damlalar: 1-6
Sayfalar: 1 2 »

Alman dili ve edebiyatı mezunu edebiyatçı ve yazar. Kısa öykü, beyit, roman, söz ve köşe yazarı. Web tasarım, programlama, araştırma, proje ve tez yazımcısı. 

... Devamını incele!


Kitap iki bölümden oluşmaktadır. 

1. Bölüm; Sadelik hakimdir, olaylar tek bir motif etrafında geçmektedir. Anlaşılması büyük zorluk göstermez.

2. Bölüm; Bir bütünlük kurmak zordur, ilişkilendirmek çok zordur. Birden farklı motif ve karakter ön plandadır.


Faust, bilgi ihtir... Devamını incele!


Hermann Hesse'nin, Buddha'nın yani Siddhartha Gautama hayatını konu alan , Budizm felsefesinin içrek yönlerini işleyen ve yazarın en ünlü eserleridir.Roman kahramanı Siddhartha, tıpkı Buddha gibi bir prenstir. Gerçek bilgiye ulaşmak için babasının uzun süreli direnişine aldırmayarak sarayını, gençliğini ve ailesini geride bırakarak ormanlara çekilir. Gezgin ... Devamını incele!


II. Mehmed veya Fatih Sultan Mehmed, (Osmanlı Türkçesi: محمد بن مراد خان, Meḥemmed b. Murād Ḫān) (30 Mart 1432– 3 Mayıs 1481) yedinci Osmanlı padişahı. Divan edebiyatında Avnî mahlasını kullanmıştır. Sultan II. Murad ve Hüma Hatun’un oğludur.İstanbul'u fethetmesinden sonra Ebû ʾl-Feth (‏ابو الفتح, Fethin Babası) ve daha sonraki asırlarda[Fâtih (‏فاتح) lakabıyla anılmıştı... Devamını incele!


Damlahatnâme, yeni akademik edebi türdür.
Yüreğe inen ivmeyi süsleyip gönülden geldiği biçimde yazıya dökmeyi arzulayanlara, bir türle kısıtlı kalmayı istemeyen ve disiplin içerisinde kendine özgü üslup ve tarzla eserler oluşturmak isteyenlere özel akademik edebi türdür.
İşini ciddiye alan ve yazdıklarına değer verenler için…... Devamını incele!


Ziyaretçiler bir web sitesine, HTTP veya HTTPS protokollerinde aşağıdaki bileşenlerden oluşan benzersiz bir adresi kullanarak erişirler:

www: World Wide Web
alanadı: Domain Name (Alan Adı Sistemi)
com: TLD Top Level Domain yani üst seviye alan adı
Bu adres gerek... Devamını incele!


1-6 7-10
Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM