Kurallar ve Kullanıcı Sözleşmesi


Site kuralları Gencmevtoo Okyanusu'nun sorumluluklarını arttırmak, siteyi daha iyi ve verimli kullanmak için tasarlanmıştır. Lütfen kural, koşul ve bilgileri okuyun ve uygulayın. Ayrıca bu site asla sınırsız özgürlük vaad etmez.
 
Aşağıdaki kurallar tüm site genelinde geçerlidir. Bazı bölüm veya forumlarda yöneticiler tarafından yazılmış "bölüm kuralları", "bölüm hakkında", "xxx şablonu" gibi özel kural ve istekler olabilir. Bunlar sadece o bölümler için geçerli olan kural ve isteklerdir.
Bu siteyi kullanmaya başladıktan sonra aşağıda yazılmış olan tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. 
 
A. Üye kayıt 
 1. Kayıt olurken ahlaksız, gizli mesaj içeren, site adları içeren isimler seçilemez.
 2. Kayıt sırasında çalışan bir e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir. Çünkü, e-posta adresinize gönderilen aktivasyon bağlantısına tıklayana kadar üyeliğiniz tamamlanmaz.
B. Site içeriği ve yardım konuları
 1. Sitemiz sadece site kullanımı, içerik ve sistem bilgilerinin kullanımı ve tarafımızca geliştirilen yazılımlar, temalar, kodlar, scriptler, program ve içerikler hakkında destek vermektedir.
 2. Sitemizde yer alan içerikler, temalar, program ve yazılımlar, script ve kodlar, resim ve videolar  hakkında desteği sitemiz verememektedir. İlgili konularda destek için üretici veya geliştiricilere başvurunuz.
C. Bilgi ağı ve ürünlerimizin kullanımı
 1. T.C yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları çiğneyen, politik, dini, küfür (Sansürlenerek de olsa), maksadı aşan argo, sataşma, aşağılama cv. içerikli yazılar içeren iletiler gönderilemez.
 2. Yeni konu, içerik, madde açılmasından ve yeni program, tema vb... yüklemeden önce arama yapılmalıdır. Aksi taktirde eklenmiş içeriğin sitemizde önceden olması nedeniyle sonradan yüklenen içeriğin uyarı yapılmaksızın silinmesi söz konusu olacaktır. 
 3. Gönderilen içerik, program, konu ve soruların başlıkları içeriklerle alakalı olmalı ve alakasız, konunun dışında yazılmış başlıkların da silinmesi söz konusudur. "Yardım, acil, harika, güzel program, öneririm, en iyisi... gibi başlıklar konusu incelenmeden silinebilmektedir. 
 4. Vurgu yapılacak bir konu ekleniyorsa ilgisiz başlıklar yerine; "[Yeni Çıktı] Başlık... " şeklinde başlık yazımı daha doğru olacaktır.
 5. Reklam içeren, reklam tarzında içerikler eklenemez.
D. Konu açarken, program-resim yüklerken, içerik yada madde eklerken dikkat edilmesi gerekenler
 1. Başlıklar kısa ve anlaşılır olmalı.
 2. Türkçe dil bilgisi kurallarına ve ayrıntılarına dikkat edilmeli. İçeriklerde aranan ilk kriterlerin başında Türkçe yazım kurallarına ve dil bilgisi kurallarına uygunluğu göz önünde tutulmaktadır.
 3. Sitemizde barındırılmayan resimlerin kullanılması yasaktır.
 4. Sitemizde üyeliği bulunmayan kişilerin içerik eklemesi olanaksızdır.
 5. Genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri / kurumları küçük düşürücü hakaret niteliğinde sözler kullanılamaz. Bu tarz tartışmalar, yorumlar yahut içerikler tespit edildiği an itibarıyla yayına kapatılıp, kullanıcıların sitemizle olan bağı iptal edilecektir.
 6. Hack, Warez gibi illegal konu ve yasa dışı içeriklerden bahsetmek, forum nasıl hacklenir gibi sorular/ cevaplar kesinlikle yasaktır. 
 7. Eğitici içeriklerde konu dışı, ilgisiz görsel yada yazı kullanımı yasaktır.
 8. Forum da kişilere özel hitabetli yorumlar, içerikler, konular oluşturulamaz.
 9. Sitemizin bilgi kaynak ve paylaşım sitesi olması dolayısıyla forumda yada wiki de tartışma bölümlerine teşekkür mesajlarının yazılması laf kalabalığı yaptığından gereksiz sayılmaktadır. Yapılan teşekkür yada övgü ileti, tartışma yada forum konuları bir süre sonra silinebilir. 
 10. Teşekkür yada övgü mesajlarınız sitemizin diğer bölümlerinde bulunan yorum bölümlerinde yapılabilir.
 11. Sitemizde bulunan özel ileti sistemizin de bir kullanıcıyı rahatsız eden ileti gönderilmesi yasaktır. Kullanıcının şikayeti doğrultusunda derhal hasabı dondurulabilir.
E. Bilinmesi gerekenler
 1. Üyelerin eklediği her türlü materyal ve bağlantılardan sadece üyenin kendisi sorumludur.
 2. Sitenin yücelmesi ve daha iyi yerlere gelebilmesi üyelerimizin elindedir ve unutulmamalıdır ki, bu ortamın seviyesini belirleyecek kişiler de yine üyelerimizdir.
F. Yardım hakkında
 1. Yöneticilerimiz dahil, hiç kimsenin yardım etme zorunluluğu yoktur. Yardım tamamen gönüllü yapılır. Yapılacak olan yardımın büyüklüğü, yardım edecek kişinin yardımseverliğine ve bilgisine bağlıdır.
 2. Hiç kimse yardım etmek, yardım almak için iletilere, konu ve içeriklere e-posta telefon vb... yazamaz.
 3. Sitemizde genel hizmetler dışında yardım ve bilgi sunumunun öncülüğünü gönüllüler yapmaktadır. Yöneticiler, yetklililer, editörler dahil hiç kimse yardım karşılığında bir ücret talep edemez. Kullanıcılar da yardım karşılığı ücret vaat edemezler. Ücretli destek için tek yetkili Gencmevtoo Bilgi Teknolojileri'dir. Gencmevtoo Bilgi Teknolojileri dışında hiçbir ücretli iş önerilemez.
Gencmevtoo Okyanusu
Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM