Okyanus » Gökçeyazın » Betig » Diğer Kitaplar

Baştan Sona Web Sitesi Hazırlama Kitabı

Baştan Sona Web Sitesi Hazırlama Kitabı

''Baştan Sona Web Sitesi Hazırlama ve uCoz CMS Türkçe Rehberi''


''Hiç bir web bilgisi olmayanlara ve başlangıç düzeyindeki kullanıcılara yöneliktir.''

    • Ek Bilgi:  Kronolojik yapısı; E-ticaret, Sosyal Medya, Temel Veri ve Bilgiler, uCoz, Site Araçları, Sözlük.
    • Gaye: Tanıtım | Yapı:   Tanıtım Yazısı

    Modernleşen ve İnternet'in tüm hayatımıza işlediği bir dönemde İnternet siteleri de olmazsa olmazlardan oldu artık. Birçok basit yollu site seçenekleri olsa da profesyonel anlamda bir sitenin nasıl hazırlandığı hususunda etkili bir kaynağa ihtiyaç vardır. İleri boyutta kod ve bilgi gerektirmeden belli temel nüansları öğrenerek profesyonel siteler yapabilmek de mümkündür.

Baştan sona bir İnternet sitesinin hazırlanması, temel İnternet sitesi programları ve araçları hakkında detaylı bilgiye ve de görsel materyallere özellikle yer verilerek hazırlanmış olan bu kitap, 7 - 10 yıllık bir deneyimin ürünüdür. Türkiye'de henüz keşfedilmemiş ve dünya genelinde de en gelişmiş CMS'ler arasındaki uCoz/uNet CMS sistemi hakkında en detaylı Türkçe bilgi ve içeriğe sahip ilk ve şuan için tek kitaptır. Bilinmeyen kavramlarla birlikte uCoz ve İngilizce sözlüğü de bulunmaktadır.

         Baştan sona İnternet sitesi hazırlama konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayan birisine yönelik bir anlatımla, bilindik sistem ve web site yapma taktiklerinden farklı olarak bir site hazırlama kitabı ortaya konulmaya çalışılmıştır. Maliyeti düşük, avantajları ve özellikleri geniş imkânlarla dolu site hazırlamanın taktik ve yöntemleri bu kitap içerisinde ele alınmıştır.

Günümüz bilgi çağının en verimli ve en önemli iş ve araçlarından olan web siteleri artık birçok kişi tarafından hazırlanabilmektedir. Bilindik yöntemlerin birçoğu web site hazırlama alt yapısına ve bilgisine sahip olmayı gerektirmektedir. Baştan sona web site hazırlama kitabı içerisinde hiç bir bilgisi olmayan birisine web site hazırlama konusunda en verimli yöntemler ve bilgiler sunulmuştur. Web site hazırlarken kullanılabilecek en verimli araçlar, ağlar ve teknikler bu kitap içerisinde özellikli olarak ele alınmıştır. Kitabın temel özelliği Online Hazır İçerik Sistemleri ile internet sitesi hazırlama üzerinedir.  Kitabın sonunda sıfırdan bir site hazırlamayı, yayınlamayı ve yönetmeyi öğrenebileceğiniz gibi, Türkiye’de neredeyse pek bilinmiyen yeni çevrimiçi içerik yönetim sistemi üzerinden web site hazırlamayı da öğrenmiş olacaksınız. Bu kitabımız sadece site hazırlamayı değil, internet, bilgisayar ve web teknolojileri hakkında en yeni, en güncel bilgileri de edinmenizi sağlayacaktır. İyi ve profesyonel bir web tasarımcı, web site hazırlayıcısı olmanız için en basit ve yalın anlatım tarzı kullanılmıştır.
Bu kitap Türkçe kaynağı bulunmayan ''uNet'' içerik yönetim sistemi için en verimli Türkçe kaynak özelliğindedir. Kitabımız uCoz kullanıcılarına Türkçe kaynak sunmayı ve bununla beraber, baştan sona web site hazırlamayı gayen edinmiştir.
Kitap içerisindeki bütün anlatım ve görsel düzenlemeler özgün olup, sadece terimlerin anlamları kaynaklar bölümünde belirtilen siteler üzerinden alınmıştır. Kitabın hazırlanmasında yazar dışında bir kişiden veya kurumdan destek alınmamış olup, tamamen yazarın özgün çalışmasının bir ürünüdür.

Kitap uCoz CMS kullanıcılarına, hiç bir web bilgisi olmayan İnternet kullanıcılarına ve Web tasarım bilgisini genişletip, deneyimler edinmek isteyenlere yönelik hazırlanmıştır. 

Yazar Hakkında

Erzurum Atatürk Üniversitesine bağlı olan ve Almanya'nın Jena kentinde DAF eğitimini tamamlayan Mevlüt Baki TAPAN, 2005 yılından itibaren uCoz & uNet sistemleri hakkında detaylı ve özgün çalışmalar yapmış ve ileri derecede bilgi, birikim ve tecrübe edinmiştir. 2011 yılında TBD ve ERVAK tarafından organize edilen E-Ticaret, Girişimcilik, Web tasarım ve programlama gibi özgün ve özel eğitimlere katılmış ve başarıyla tamamlayıp gerçek anlamda geçerliliği olan sertifikalar almıştır. Ayrıca TTNET ve Google gibi firmaların hazırlamış oldukları Girişimcilik ve Adwords reklamcılığı üzerine de özel eğitimler almış ve tüm dünyada geçerliliği olan sertifikalar almıştır. Yaklaşık 20'den fazla uNet CMS sistemiyle hazırladığı Web sitesi ile uCoz sistemleri sayesinde ticari bir potansiyel elde etmeyi başarmıştır. 

Ek Dosya Ön izlemesi

   
Benzerler:
Tür: Tanıtım Yazısı | - Kaynak -
19.08.2015, 10:15
Geçiş: 0 Okuma: 579 | Görüş: 0 | İndirme: 0 | Oluşturan: jungnet | Değerlendirme: 5.0/2
Etiketler: uNet, hazır site yapma, ucoz CMS, profesyonel site hazırlama kitabı, baştan sona web sitesi yapması, ucoz kitabı, ucoz, site yapma rehberi
Paylaş:
Görüş & Öneriler: 0
avatar
Gencmevtoo Okyanusu, akademik bilgi alt yapısı oluşturmayı gaye edinmiştir. Bu amaca aykırı olduğunu düşündüğünüz içerik, bilgi ve verileri bize bildirmeniz yeterlidir. İçeriklerin izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır. İznimiz dahilinde kaynak göstermek şartıyla içerikler kullanılabilir.
Gencmevtoo Okyanusu Tüm Hakları Saklıdır. © 2017 Hakkımızda | Yardım | Blog | Bağış Yap | Sözleşme | İçerik Politikaları | Geri Bildirim | İLETİŞİM